• gabion
  gabion
 • gabion
  gabion
 • gabion
  gabion

Gabiony

Oferta firmy ZWM RAPMET obejmuje produkcję gabionów z siatki zgrzewanej. Wykonane przez nas gabiony mają formą prostopadłościanu, a siatki łączy się na krawędziach spiralami, co zapewnia doskonałą jakość i wytrzymałość łączenia.

Ściany gabionu są sztywne i wytrzymałe dzięki zastosowaniu stężeń z drutu.

Gabiony – zastosowanie

Gabiony znajdują coraz szersze zastosowanie. Przykłady ich użycia są następujące:

- budowanie ścian oporowych,

- ochrona przeciwerozyjna,

- wzmacnianie skarp, nasypów, stabilizacja gruntu,

- elementy małej architektury,

- wygrodzenia.

Zabezpieczenie antykorozyjne ocynk ogniowy wg EN ISO 1461.

W zależności od zastosowania produkujemy gabiony z siatki o następujących parametrach:

- oczko 50x100, 100x100 lub inne,

- drut od Ø 3,5 mm do Ø 6 mm.

Ogrodzenia z gabionów i nie tylko: dlaczego warto?

Coraz większą popularnością cieszą się również ogrodzenia z gabionów. To masywne, trwałe, kamienne konstrukcje wykonane z naturalnego surowca. Ogrodzenia z gabionu są odporne na uszkodzenia oraz na działanie wilgoci i zmiennych warunków atmosferycznych, nie wymagają też częstej konserwacji. Niewątpliwym atutem gabionów jest również ich estetyczny wygląd – gabiony będą nie tylko doskonałym zabezpieczeniem każdej posesji, ale i jej ozdobą. Jeśli są Państwo zainteresowani estetycznym i funkcjonalnym zagospodarowaniem przestrzeni, gabiony będą strzałem w dziesiątkę. Zapewnią one Państwu również skuteczną izolację akustyczną. Warto też podkreślić, że elementy gabionów są spawane, a nie zgrzewane.

Gabiony wykorzystywane są nie tylko do wykonywania ogrodzeń, ale też mebli ogrodowych, elementów małej architektury, grillów czy donic. Na bazie gabionów produkuje się również elementy dekoracyjne do ogrodów i parków takie jak kominki, fontanny, stoły i ławki ogrodowe, altanki, grille czy murki ozdobne. Kamień jest naturalnym materiałem, niezwykle trwałym i długo zachowującym walory estetyczne, stwarza też szerokie możliwości aranżacji i łączenia np., z drzewem.

 

 • gabiony
  gabiony
 • gabiony
  gabiony
 • gabiony
  gabiony
 
Polityka prywatności