• schody spiralne
  schody spiralne
 • schody spiralne
  schody spiralne
 • schody spiralne - rysunek
  schody spiralne - rysunek

Schody spiralne

Główną zaletą schodów spiralnych jest mała przestrzeń, ograniczona powierzchnia potrzebna do ich zbudowania (mniejsza niż w przypadku schodów tradycyjnych), możliwość dopasowania kątowego do istniejących elementów (obrót wszystkich stopni na słupie nośnym), prosty montaż, mały ciężar w stosunku do wysokości, dużo niższa cena od schodów tradycyjnych

W formie lekkie, częstokroć o stylowym nowatorskim desingu, pasują zarówno do nowych, jak i remontowanych obiektów. Mają zastosowanie w budownictwie i przemyśle, są bezpieczne, a także bardzo funkcjonalne – wykorzystywane od lat na całym świecie między innymi, jako schody ewakuacyjne, wejścia na pomosty zbiorników, w halach przemysłowych do pionowych połączeń komunikacyjnych, wejścia do piwnicy lub na strych, etc. Zabezpieczone barierką, która znajdująca się na wprost użytkownika, co sprawia, że przypadkowe potknięcie nie skutkuje upadkiem.

Schody spiralne wykonujemy z metalu, stopnie schodów na bazie kraty zgrzewanej, lub wciskanej (wg DIN 24531), w sposób umożliwiający samodzielny montaż. Spełniają one wszystkie wymagania przepisów budowlanych, oraz PN-80/M.-49060, dlatego konieczne jest przestrzeganie następujących wytycznych:

 • Średnica zewnętrzna schodów D = od 2000 mm
 • Wysokość stąpnięcia schodów h = od 175 do 200 mm
 • Ilość stopni schodowych na pełen obrót (360°) n = od 16 do 19 (w zależność od średnicy D)
 • Schody muszą mieć możliwość zakotwienia rury nośnej od 3-8 m b. wysokości.

Zabezpieczone antykorozyjnie przez cynkowanie galwaniczne, lub malowanie proszkowe.

Schody spiralne wykonujemy według własnych obliczeń statycznych, oraz własnego projektu każdorazowo dostosowanego do potrzeb Klienta. Projektujemy zarówno schody wewnętrzne jak i zewnętrzne, z uwzględnieniem odmiennych warunków obciążenia. Wykonujemy także schody według wytycznych Klienta po dostarczeniu gotowego projektu, lub zdodnie z jego założeniami. 
Polityka prywatności