+48 74 867 40 65

Bezpieczna pochylnia dla osób niepełnosprawnych w Twojej firmie

Bezpieczna pochylnia dla osób niepełnosprawnych w twojej firmie

Bezpieczna pochylnia dla osób niepełnosprawnych w Twojej firmie

Jesteś właścicielem firmy? Wiesz już zatem, że możesz spodziewać się u siebie bardzo różnych klientów i nie chodzi tutaj bynajmniej o ich charaktery, ale o sprawność fizyczną. Wielu z nich może bowiem poruszać się na wózkach inwalidzkich. Dlatego też powinieneś mieć na uwadze montaż odpowiedniej pochylni, by dać przykład likwidowania barier dla takich właśnie osób.

Jaką pochylnię najlepiej zastosować?

Istnieje wiele możliwości wyboru w tym zakresie. Możesz zamówić pochylnię, która będzie zrobiona z kostki polbrukowej, z płytek betonowych, z kamienia i jeszcze wielu innych materiałów. Jednakże jedną z najpopularniejszych i niezbyt kosztownych pochylni jest pochylnia wykonana ze stali. Oprócz tego, iż nie stanowi ona zbyt wielkiego kosztu dla Twojego budżetu, to jest szybka i łatwa w montażu, a także odporna na warunki atmosferyczne i bardzo wytrzymała. Przy zastosowaniu takiej właśnie pochylni nie musisz się martwić, że gdzieś nagle popękają Ci płytki, albo niespodziewanie osiądzie kostka.

Z czego i jak wykonana jest dokładnie stalowa pochylnia?

Jak sama nazwa wskazuje jest to konstrukcja stalowa. Jednakże przy tego typu wyrobach stosuje się stal nierdzewną, która jest zabezpieczona przez ocynkowanie metodą ogniową. Pochylnia ta zbudowana jest z połączonych ze sobą krat pomostowych, które dzięki swojej ażurowej budowie są idealne w trakcie niepogody, bowiem nie zalegają na nich suche liście, śnieg, ani też nie tworzą się kałuże w trakcie deszczu, co na zwykłym podjeździe masz jak w banku. Należy również podkreślić, iż taka pochylnia jest wykonana ze stali, która oprócz właściwości antykorozyjnych posiada także właściwości antypoślizgowe.

Co jest gwarantem bezpieczeństwa takiej pochylni? 

Otóż gwarantem bezpieczeństwa pochylni wykonanej ze stali jest jej zgodność z wytycznymi, które zawiera Rozporządzenie Ministra Infrastruktury. Zarządzenie to opisuje jakie warunki techniczne powinny być spełnione w takich właśnie przypadkach.

Zanim podejmiesz więc decyzję o wykonaniu takiej pochylni w swojej firmie, zastanów się nad wyborem, który nie jest drogi, jest bezpieczny i przede wszystkim bardzo funkcjonalny, a takie warunki spełniają właśnie pochylnie dla niepełnosprawnych zbudowane ze stalowych krat pomostowych.