+48 74 867 40 65

Co wyróżnia stopnie schodowe wykonane z kraty pomostowej?

Metal staircase

Co wyróżnia stopnie schodowe wykonane z kraty pomostowej?

Wiele obiektów przemysłowych musi być wyposażonych w ciągi komunikacyjne zapewniające wygodne i bezpieczne dojście do komponentów infrastruktury – maszyn, zbiorników, rurociągów bądź rozmaitych instalacji. Do wykonania ich nawierzchni wybierane są specjalne elementy w postaci krat pomostowych. W konstrukcjach tego typu montuje się również schody stalowe zrobione z modułów tworzonych w ten sam sposób. Przekonaj się, czym są kraty pomostowe i sprawdź, co mogą zaoferować schody powstałe z ich użyciem.

Czym są kraty pomostowe?

Kraty pomostowe to ażurowa struktura uzyskiwana za sprawą połączenia mechanicznego oraz zgrzewania lub spawania wykonanych ze stali płaskowników ustawionych pionowo albo pod pewnym kątem, a niekiedy połączenia płaskowników i prętów stalowych zależnie od typu kraty. Elementy są z reguły zabezpieczone przed korozją przez cynkowanie, niektóre rodzaje krat wykonuje się też ze stali nierdzewnej albo kwasoodpornej, a do części zastosowań również ze stopów metali nieżelaznych. Kraty zapewniają znakomitą stabilność i wysoką wytrzymałość, jeśli chodzi o nacisk i skręcanie, a ponadto charakteryzują się stosunkowo niewielką masą.

Co daje wykonanie stopni schodów z kraty pomostowej?

Kraty pomostowe mogą być z powodzeniem używane do wykonywania klasycznych stopni schodowych o powierzchni prostokątnej, a także mających kształt trapezu stopni do schodów spiralnych. Poza małą masą, która nie obciąża konstrukcji, pozwalają one na uniknięcie gromadzenia się zanieczyszczeń oraz plam powstałych wskutek wycieków różnych substancji. Zapewniają niski poziom obciążenia wiatrem przy konstrukcjach znajdujących się na zewnątrz i chronią przed zbieraniem się śniegu i lodu. Ich użycie zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się i upadku oraz ułatwia utrzymanie porządku.