+48 74 867 40 65

Czym są kraty pomostowe?

Czym są kraty pomostowe

Czym są kraty pomostowe?

Kraty pomostowe są powszechnie wykorzystywane w różnych branżach, w tym przede wszystkim w budownictwie przemysłowym. Ten typ konstrukcji stalowych (najczęściej produkowane są ze stali) występuje w kilku wariantach, które zawsze dostosowywane są do konkretnych potrzeb oraz miejsca montażu. Poznaj najważniejsze cechy i zalety krat pomostowych.

Specyfika krat pomostowych

Kraty pomostowe najczęściej produkowane są z wytrzymałej stali nierdzewnej. To dzięki temu są wytrzymałe i odporne na różnorodne uszkodzenia mechaniczne i obciążenia. Wykazują też odporność na różne czynniki atmosferyczne. Prawidłowo wykonane i zamontowane, gwarantują trwałość, bezpieczeństwo i niezawodność przez bardzo długi czas. Właśnie dlatego warto postawić na sprawdzonego producenta krat pomostowych, który oferuje produkty najwyższej jakości — tak jak RAPMET.

Tego typu konstrukcje nie wymagają ani szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, ani konserwacyjnych, co dodatkowo wpływa na ich uniwersalne zastosowanie. Są lekkie, solidne i stosunkowo tanie.

Kraty pomostowe dzielimy na zgrzewane i wciskane. W obu przypadkach istnieje możliwość podniesienia podstawowych właściwości produktów. Wykonywane są w wersji antypoślizgowej (serrated) z użyciem nacinanych płaskowników. Dostępne są też kraty o zagęszczonych oczkach (offshorowe), kraty przenoszące duże obciążenia (heavy duty), kraty pełne, kraty żaluzjowe i kraty bezpieczne (security mesh). Tak naprawdę możliwości w tym zakresie jest bardzo wiele, dlatego też możemy zaproponować rozwiązanie najlepiej dostosowane do konkretnych potrzeb i oczekiwań.

Przykłady zastosowania krat pomostowych

Kraty pomostowe mają bardzo szerokie zastosowanie — głównie w przemyśle, ale nie tylko. Powstają z nich ciągi komunikacyjne i powierzchnie przeznaczone do pieszego przemieszczania się, np. pomostów, schodów, kładek, podesty dla wózków inwalidzkich itp. Mogą być użyte również do wykonania zabezpieczeń kanałów, włazów i studzienek. Tworzone są z nich także wypełnienia balustrad, regały i półki, zewnętrzne wycieraczki, a nawet elewacje, sufity podwieszane w nowoczesnym budownictwie czy elementy architektury ogrodowej. Tak naprawdę możliwości ich zastosowania jest bardzo wiele.