+48 74 867 40 65

Do czego wykorzystuje się ciężkie kraty pomostowe?

Do czego wykorzystuje się ciężkie kraty pomostowe?

Do czego wykorzystuje się ciężkie kraty pomostowe?

Infrastruktura przydatna w działalności przedsiębiorstw produkcyjnych z różnych gałęzi przemysłu, lecz także firm zajmujących się magazynowaniem, dystrybucją oraz usługami związanymi z remontami czy konserwacjami to nie tylko odpowiednie maszyny i urządzenia, czy instalacje przesyłowe, ale też wyposażenie pozwalające na ich swobodne wykorzystanie. Wśród elementów, bez których ciężko byłoby się obejść, znajdują się m.in. kraty pomostowe niezbędne do budowy ciągów komunikacyjnych, podestów czy rozmaitych platform. Poza ich typowymi odmianami wielu odbiorców potrzebuje także krat ciężkich. Przekonajmy się, jaka jest ich charakterystyka i sprawdźmy, gdzie okażą się konieczne.

Czym wyróżniają się ciężkie kraty pomostowe?

Ciężkie kraty pomostowe (heavy duty grating) powstają w technologii prasowania przez wciskanie płaskowników poprzecznych w płaskowniki nośne z wykonanymi specjalnymi nacięciami przy zastosowaniu bardzo dużych sił, co gwarantuje trwałe zespolenie elementów i zapewnia ich dużą odporność. Używane komponenty wyróżniają się sporą grubością i wysokością. Dla płaskowników nośnych będzie to zwykle od 2 do 4 mm przy wysokości między 20 a 50 mm, natomiast dla płaskowników poprzecznych na ogół 2 mm. Charakterystyka materiału sprawia, że wartości dopuszczalnych obciążeń ciągłych sięgają nawet ponad 17000 daN/m2.

Gdzie korzysta się z ciężkich krat pomostowych?

Kraty ciężkie okazują się niezastąpione wszędzie tam, gdzie powierzchnie ciągów komunikacyjnych będą poddawane znacznym obciążeniom np. z uwagi na ruch urządzeń transportu bliskiego, ustawianie na nich urządzeń o większej masie, składowanie materiałów czy rozmaitych części zamiennych. Kraty ciężkie okażą się również przydatne jako osłony zbiorników, kanałów albo wylotów rozmaitych instalacji.