+48 74 867 40 65

Gdzie wykorzystywane są kraty kortenowe?

Gdzie wykorzystywane są kraty pomostowe z kortenu

Gdzie wykorzystywane są kraty kortenowe?

Kraty pomostowe są bardzo często wykorzystywane w zakładach przemysłowych, obiektach magazynowych, a także jako element różnego typu budowli i instalacji. Za sprawą swoich zalet – dużej wytrzymałości, łatwego utrzymania w czystości oraz niewielkiej masy i korzystnej ceny – kraty pomostowe są niezwykle użyteczne i chętnie stosowane jako stabilne podłoże do wszelkich rodzajów ciągów pieszych i jezdnych, a także jako część regałów magazynowych albo rozmaitych osłon. Ze względu na panujące w architekturze i branżach zajmujących się dekoracją wnętrz zainteresowanie stylem industrialnym kraty pomostowe coraz częściej są stosowane również w charakterze elementów ozdobnych.

Szczególnym powodzeniem cieszą się kraty kortenowe, które poza świetnymi właściwościami użytkowymi oferują również wyróżniający się wygląd. Zobaczmy, jakie dodatkowe zastosowania znaleziono dla krat pomostowych ze stali kortenowej.

Charakterystyka krat pomostowych z kortenu

Korten to rodzaj stali zawierającej poza innymi składnikami, m.in. niklem i chromem także dodatek miedzi. Dzięki temu powstały stop charakteryzuje się ponadprzeciętnymi właściwościami antykorozyjnymi. Na powierzchni stali kortenowej tworzy się bowiem warstwa nalotu powstającego wskutek utleniania się miedzi. Nalot ten tworzy na powierzchni stali bardzo szczelną powłokę, która chroni żelazo zawarte w stopie przed niebezpieczeństwem korozji. Elementem dodatkowym jest fakt, że nalot ma rudawe zabarwienie, które przypomina stal pokrytą rdzą.

Bardzo dobre właściwości stali kortenowej w połączeniu z jej ciekawym wyglądem sprawiają, że różne detale, które są z niej zrobione, cieszą się dużym powodzeniem. Kraty pomostowe z kortenu są często używane jako materiał do budowy schodów, tarasów czy przejść w nowoczesnych biurowcach i obiektach użyteczności publicznej, a nawet budynkach mieszkalnych.

Kraty z kortenu są również wykorzystywane jako materiał do wykonywania elewacji oraz osłon i barierek na schodach, przejściach i balkonach. Nadają się także świetnie jako materiał na ogrodzenia oraz wszelkiego rodzaju konstrukcje umieszczane na zewnątrz – od elementów małej architektury ogrodowej po ażurowe ściany wiat czy zadaszeń.