+48 74 867 40 65

Jakie są zalety garaży stalowych?

garage doors

Jakie są zalety garaży stalowych?

Garaż stalowy to funkcjonalna alternatywa dla tradycyjnych garaży murowanych. Wbrew obiegowym opiniom, to solidna i użyteczna konstrukcja stalowa. Garaże blaszane cieszą się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na szerokie możliwości wykorzystania oraz stosunkową niską cenę. Firmy, produkujące konstrukcje stalowe tego typu dbają o najwyższą jakość wykonania oraz estetykę ścian i dachu. Wykończenie zewnętrzne można swobodnie dostosować do oczekiwań i potrzeb.

Proste w montażu konstrukcje stalowe

Garaże stalowe charakteryzują się bardzo prostą konstrukcją i łatwością montażu. Zdecydowaną zaletą tego typu rozwiązania jest krótki czas rozstawienia garażu. Konstrukcja nośna garaży blaszanych jest słupowa, a dach wykonuje się ze stalowych kątowników. Ściany garaży stalowych są płaskie lub wykonywane z blachy trapezowej, łączonej na nity. Garaże blaszane kotwiczone są do podłoża kołkami rozporowymi i dodatkowymi kątownikami. Ich wymiary dostosowuje się do potrzeb klienta. Wysokość garażu zazwyczaj zawiera się w granicach od 2.1 m do 3.8 m, szerokość od 2.8 m do 5 m, a długość od 4.5 m do nawet 9 m. Grubość blachy to około 0.5-0.7 mm. Dachy garaży blaszanych są jednospadowe lub dwuspadowe. Garaże blaszane można ocieplić od wewnątrz, stosując dwa arkusze blachy z wypełnieniem styropianowym lub wykorzystując płytę poliuretanową lub wełnę mineralną.

Mobilny i funkcjonalny garaż stalowy Ze względu na błyskawiczny montaż i lekkość konstrukcji, garaże blaszane są mobilne i w razie nagłej potrzeby można je bez problemu rozmontować i przestawić w inne miejsce. Dodatkowo, garaże stalowe można dowolnie ustawiać, ponieważ wyróżniają się budową segmentalną. Konstrukcje stalowe tego typu można adaptować w zależności od potrzeb na miejsce postojowe dla samochodu, ale również na magazyn, warsztat, spiżarnię czy pomieszczenie gospodarcze. Można w nim składować narzędzia, materiały budowlane czy asortyment ogrodniczy. W garażach stalowych montuje się bramy rozwierne dwuskrzydłowe, uchylne lub segmentowe. Można je instalować na niemal dowolnym rodzaju podłoża, jeżeli jego grubość wynosi więcej niż 12 cm. Mogą to być zarówno płyty betonowe, jak i stopy fundamentowe. Niewątpliwą zaletą garaży blaszanych są także ich właściwości antykorozyjne. Konstrukcje stalowe tego rodzaju są zazwyczaj cynkowane ogniowo lub elektrolitycznie – jednostronnie lub obustronnie. Takie zabezpieczenie stanowi skuteczną ochronę przed niekorzystnymi oddziaływaniami atmosferycznymi. Garaże stalowe można również pokryć tynkiem akrylowym, który nadaje walory estetyczne, ociepla garaż i stanowi barierę akustyczną.