+48 74 867 40 65

Kraty antypoślizgowe – charakterystyka i zastosowanie

Kraty antypoślizgowe – charakterystyka i zastosowanie

Kraty antypoślizgowe – charakterystyka i zastosowanie

Kraty Wema, nazywane również pomostowymi, można znaleźć praktycznie przed każdym budynkiem publicznym lub zakładem przemysłowym. Często montuje się je również na prywatnych posesjach. Są wykonane ze stali, a wcięcia na ich powierzchni zapewniają im właściwości antypoślizgowe.

Produkty tego typu są produkowane z nośnych płaskowników, które łączy się z poprzecznymi prętami zgrzewaniem lub przez wciskanie. Takie rozwiązania gwarantują trwałość i solidność całej konstrukcji. Kraty wyróżniają się różnorodną ilością i rozmiarem oczek, dzięki czemu są bardzo uniwersalne.

Kraty antypoślizgowe, dostępne w naszej firmie, wykonuje się ze stali najwyższej jakości, która zapewnia im odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki pogodowe, w tym wysokie temperatury i wilgoć. Często pokrywa się je ocynkiem, dzięki czemu nie atakuje ich szkodliwa korozja. Można im również nadać właściwości kwasoodporne. Profesjonalne kraty antypoślizgowe montuje się w celu zapewnienia bezpiecznych ciągów komunikacyjnych, szczególnie tam, gdzie podłoże jest dość wilgotne. W okresie zimowym zamarzanie wody mogłoby być przyczyną niebezpiecznych wypadków.

W jakich miejscach można wykorzystać kraty antypoślizgowe?

Kraty antypoślizgowe można spotkać w wielu miejscach przestrzeni miejskiej i wiejskiej. Najczęściej wykonuje się z nich podesty i schody, prowadzące do budynków użytku publicznego. Są również wyposażeniem wielu zakładów pracy, gdzie zapewniają najwyższe bezpieczeństwo pracownikom.

Kraty antypoślizgowe montuje się także w obiektach, gdzie szczególną uwagę zwraca się na szybkość i sprawność transportu towarów. Chodzi przede wszystkim o magazyny i hale. Produkty antypoślizgowe są standardem wyposażenia w budynkach, gdzie panuje wysoki poziom wilgotności, na przykład w oczyszczalniach ścieków lub gospodarstwach rolnych.

Kraty pomostowe, nie tylko z właściwościami antypoślizgowymi, można wykorzystać do tworzenia rusztowań lub rusztów na myjniach samochodowych. Ich otwory pozwalają na sprawny przepływ cieczy do podziemnych kanałów, co zapobiega podtopieniom. Tego typu produkty często stanowią element większych, pionowych konstrukcji lub dekoracji.