+48 74 867 40 65

Kraty pomostowe a normy jakości

Kraty pomostowe a normy jakości

Kraty pomostowe a normy jakości

Kraty pomostowe to elementy konstrukcyjne, które są najczęściej produkowane ze stali. Stosuje się je w budownictwie przemysłowym, energetycznym, chemicznym i w wielu innych branżach. Z tych niezwykle wytrzymałych i odpornych części tworzy się bezpieczne i odporne na duże obciążenia ciągi komunikacyjne (np. schody, kładki, pochylnie, rampy czy pomosty). Można z nich robić zabezpieczenia kanałów, studzienek, wyłazów, balustrad i podestów. Nadają się również do wykonywania elementów elewacji, stropów, ogrodzeń oraz sufitów podwieszanych. Gdziekolwiek będą stosowane, powinny być zawsze najwyższej jakości, aby mogły zapewniać użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa! 

Skąd wiadomo, że kraty pomostowe są bezpieczne?

Kraty pomostowe to produkt przeznaczony do zadań specjalnych. Wykonuje się z nich pomosty, którymi użytkownicy przemieszczają się nad jezdniami albo innymi obiektami, stelaże przemysłowe w halach produkcyjnych, a także pomosty robocze w oczyszczalniach ścieków, zakładach produkcyjnych i chemicznych oraz ciągi komunikacyjne i stopnie schodowe. Znajdują zastosowanie w wielu miejscach, w których panują wyjątkowo trudne i niekorzystne warunki środowiskowe, dlatego muszą być bardzo trwałe, wytrzymałe i odporne na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych.

Tylko użycie odpowiednich materiałów najwyższej jakości oraz dbałość o każdy szczegół na etapie produkcji gwarantuje całkowite bezpieczeństwo eksploatacyjne takich krat. Skąd jednak klient może mieć pewność, że kupowane przez niego kraty pomostowe spełniają te wszystkie wymogi? W tym właśnie celu powstały normy jakościowe, które powinien spełniać gotowy produkt.

Jakie normy jakościowe spełniają produkowane przez nas kraty pomostowe?

Naszą misją jest zapewnianie klientom krat pomostowych najwyższej jakości, ponieważ doskonale wiemy, że tylko takie produkty gwarantują całkowite bezpieczeństwo ich użytkownikom oraz odpowiednią trwałość. Z tego względu nasze kraty pomostowe są wytwarzane zgodnie z wymogami norm DIN 24537 i 24531

Dodatkowo na etapie produkcji są zabezpieczane antykorozyjnie przez wykorzystanie cynkowania ogniowego realizowanego według normy EN ISO 1461. W normie tej opisane jest dokładnie, jak powłoki cynkowe powinny być nanoszone na wyroby ze stali i żeliwa poprzez wykorzystanie metody zanurzeniowej. Dzięki spełnianiu wszystkich tych norm mamy całkowitą pewność, że sprzedawane przez nas kraty wyróżniają się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. 

Sumienne trzymanie się wymienionych wyżej norm i wytwarzanie krat wedle zawartych w nich zaleceń gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa naszych produktów. Można po nich śmiało chodzić zarówno w poziomie, jak i pionie. Nasze kraty pomostowe nadają się do stosowania w wielu gałęziach przemysłu. Do czegokolwiek będą użyte, zawsze zapewnią największy stopień bezpieczeństwa swoim użytkownikom!