+48 74 867 40 65

Ogrodzenie z gabionu – zalety i wady

Ogrodzenie z gabionu – zalety i wady

Ogrodzenie z gabionu – zalety i wady

Posiadanie własnego domu to spełnienie marzeń większości Polaków. Nie ma się co dziwić – malowniczo położony budynek oraz otaczająca go działka dają niemalże nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu. Warto jednak pamiętać, że o komforcie mieszkania, stanowią nie tylko ściany, ilość łazienek czy odpowiednio wypielęgnowany ogród, ale również ogrodzenie, które ochroni mieszkańców przed spojrzeniami wścibskich przechodniów i sąsiadów. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się ogrodzenia z gabionu. Dlaczego?

Gabion – ogrodzenie na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań!

Jeszcze do niedawna ogrodzenia z gabionu zdobiły wyłącznie obiekty użyteczności publicznej. Na szczęście trendy się zmieniają i dzisiaj znaleźć je można również w prywatnych budynkach mieszkalnych. Ogrodzenia z gabionu posiadają ciekawą stylistykę, dzięki czemu wybierane są przez osoby ceniące sobie elegancję i niebanalne rozwiązania aranżacyjne. Osoby, które zdecydowały się na tę formę ogrodzenia posesji, chwalą ją za wytrzymałość i niebanalny wygląd. Oczywiście tak jak wszystko, tak i ogrodzenia z gabionu, posiadają swoje wady i zalety.

Wady

Do największych wad ogrodzeń gabionowych zaliczyć należy cenę kruszywa, wykorzystywanego jako wypełnienie siatek. Ponadto, niektóre jego rodzaje mogą ulegać wypłukaniu na wskutek intensywnych opadów atmosferycznych. Warto również zaznaczyć, że uszkodzenie konstrukcji wiążę się z koniecznością wykonania kosztownych napraw.

Zalety

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wykonane z gabionu ogrodzenia, charakteryzują się dużą estetyką i funkcjonalnością. Decydując się na tę formę ogrodzenia posesji, możemy mieć pewność, że będzie ona stanowiła dopełnienie całkowitej aranżacji domu i zapewni nam prywatność. Ogrodzenia gabionowe zapewniają również doskonałe tłumienie zewnętrznych hałasów. Ta cecha jest szczególnie istotna w przypadku domów położonych przy ruchliwych ulicach. Warto również wspomnieć, że koszt wykonania ogrodzenia z gabionu jest stosunkowo niski, zwłaszcza w porównaniu do innych metod ogradzania posesji.