+48 74 867 40 65

Rodzaje ogrodzeń systemowych

Rodzaje ogrodzeń systemowych

Rodzaje ogrodzeń systemowych

Ogrodzenie pełni ważne funkcje na każdej posesji. Wyraźnie rozgranicza i oddziela od siebie tereny znajdujące się po obu jego stronach. Stanowi barierę zapewniającą właścicielom ogrodzonej posesji bezpieczeństwo. Z tego względu wybierając ogrodzenie, niezwykle ważne jest kierowanie się kilkoma ważnymi cechami – powinno być ono wytrzymałe, trwałe i estetyczne. Dodatkową zaletą jest łatwy montaż, dzięki czemu można je szybko i sprawnie postawić.

Wszystkie wymienione wyżej cechy wyróżniają ogrodzenia systemowe oferowane przez naszą firmę. Tego typu ogrodzenia składają się z gotowych elementów, które można bardzo szybko zamontować. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu dostępne rodzaje takich ogrodzeń!

Czym charakteryzują się ogrodzenia systemowe i jak wygląda ich montaż?

Cechą charakterystyczną ogrodzeń systemowych (nazywanych również ogrodzeniami panelowymi albo przęsłowymi) jest łatwość montażu. Gotowe przęsła kratowe przymocowuje się do przeznaczonych do tego słupków za pomocą specjalnych uchwytów. Do wyboru są trzy rodzaje takich uchwytów: dwuczęściowe, które są skręcane przy użyciu nierdzewnych śrub z łbem soczewkowym, uchwyty przyspawane do słupków lub płaskowniki przykręcane do słupa śrubami. Słupki ogrodzeniowe są osadzone w oddzielnych fundamentach albo w ławie fundamentowej. 

Ogrodzenia przęsłowe są wytrzymałe, trwałe i niepodatne na korozję, ponieważ zarówno przęsła, jak i słupki zostały ocynkowane ogniowo zgodnie z normą EN ISO 1461. Dzięki możliwości wykończenia ich powierzchni metodą malowania proszkowego można dopasować ich barwę do innych elementów znajdujących się na grodzonym terenie tak, aby jak najlepiej się prezentowały i tworzyły spójną całość z najbliższym otoczeniem.

Do czego wykorzystuje się ogrodzenia systemowe?

Ogrodzenia systemowe zyskują coraz większą popularność. Zawdzięczają to swoim doskonałym właściwościom i atrakcyjnej cenie. Wykorzystując takie ogrodzenia, można skutecznie zabezpieczyć prywatne posesje, budynki mieszkalne, obiekty przemysłowe, obiekty użyteczności publicznej, a także tereny sportowe, tereny rekreacyjne, place budów oraz tereny zieleni miejskiej. Stosuje się je również w roli ekranów zabezpieczających albo oddzielających od siebie stanowiska pracy w halach przemysłowych.

Jakie są rodzaje ogrodzeń systemowych?

W naszej ofercie odnajdą Państwo trzy rodzaje ogrodzeń systemowych. Każdy z nich ma nieco inną konstrukcję przęsła. 

1. Ogrodzenia Rapmet TOP
Ogrodzenie systemowe typu TOP składa się z przęseł o długości 2500 mm. Oczka kratownicy mają od 50×200 mm do 100×200 mm. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, można zamówić u nas przęsła o zagęszczonych lub rozrzedzonych oczkach. Słupki ogrodzeniowe są zamknięte od góry i mają prostokątny albo kwadratowy przekrój. Są na nich umieszczone punkty montażowe. Można je wbetonować w ziemię albo osadzić w gruncie, używając do tego płyty stopowej przykręconej do podmurówki. Przęsła mocuje się do słupków przy pomocy uchwytów standardowych lub hakowych wykonanych ze stali nierdzewnej.

2. Rapmet BENT
Przęsła tego ogrodzenia mają 2500 mm długości. Krata jest wykonana z poziomych i pionowych prętów o średnicy 5 mm. Oczka kratownicy mają 50×50 mm albo 50×200 mm. Ogrodzenie BENT wyróżnia się charakterystycznym zagięciem siatki zgrzewanej na górze i na dole kraty przęsłowej. Taka konstrukcja gwarantuje właściwą sztywność ogrodzenia, dzięki czemu nie trzeba stosować ciężkiej ramy stalowej. Jeżeli jego wysokość jest większa niż 1825 mm, wykonywane jest jeszcze dodatkowe przegięcie w środku przęsła. Przęsła przymocowuje się do słupków ogrodzeniowych o prostokątnym przekroju o wymiarach 60×40 mm albo 70×50 mm zamkniętych od góry zaślepkami. Dobór odpowiednich słupków jest uzależniony od wysokości ogrodzenia oraz przewidywanych obciążeń.

3. Rapmet MOB
Ogrodzenie systemowe MOB jest doskonałą propozycją stworzoną specjalnie do ogradzania placów budów, targów, wystaw, imprez i zgromadzeń publicznych, składowisk oraz magazynów. Dzięki swojej konstrukcji jest to rozwiązanie przenośne, które można szybko zdemontować i przewieźć w inną lokalizację, gdzie równie szybko się je montuje. Składa się ono ze stabilnej ramy wykonanej z rur stalowych i spawanych krat. Wszystkie elementy są ocynkowane ogniowo. Oczka kratownicy mają 100/300 mm. W naszej ofercie odnajdą Państwo aż 6 typów ogrodzeń MOB. Różnią się one od siebie wymiarami oraz wytrzymałością – lekkie ogrodzenia nadają się do ogradzania wystaw, targów czy terenów zielonych, średnie są dobrym rozwiązaniem do odgradzania obiektów w celu ochrony przed niepożądanym wstępem, a ciężkie sprawdzają się idealnie jako stabilne ogrodzenia w warunkach podwyższonych wymogów bezpieczeństwa albo, gdy będzie ono narażone na silne parcie tłumu. Montaż przebiega błyskawicznie, gdyż ramę mocuje się w betonowych blokach.