+48 74 867 40 65

Schody stalowe w Twojej firmie

Schody stalowe w Twojej firmie

Schody stalowe w Twojej firmie

Rozpoczynasz właśnie budowę nowego oddziału Twojej firmy. Męczą Cię comiesięczne wydatki na utrzymanie czystości pomieszczeń biurowych, korytarzy i schodów? Pomyśl zatem nad odjęciem sobie jednego problemu z głowy: zastąp klasyczne schody stalowymi.

Z jakiego materiału konstruuje się schody stalowe?

Podstawowym elementem konstrukcyjnym schodów stalowych są kraty pomostowe zgrzewane lub wciskane. Kraty te wykonane są ze stali, która ma właściwości antykorozyjne oraz antypoślizgowe. Dzięki ażurowej budowie takiej kraty na stopniach schodów nie osadza się błoto i nie widać śladów obuwia, które widnieją aż nazbyt często na schodach tradycyjnych. Stal, z której zbudowane są takie schody jest niezwykle lekka i co najistotniejsze dla Twojego budżetu, jest ona materiałem o wiele tańszym niż kamień, marmur i inne materiały z których są wykonywane schody tradycyjne. Należy też podkreślić, iż stal ta jest stalą węglową ocynkowaną ogniowo lub powlekaną proszkowo.

Jaki rodzaj schodów wybrać?

Rodzaj schodów stalowych, które wybierzesz zależy od Twojej „inwencji twórczej”, jeśli można tak to nazwać. To rzecz gustu i wystroju, a także wkomponowania tych schodów w całość budynku. Jeżeli wolisz bardziej nowoczesne rozwiązania, możesz postawić na schody spiralne. Ostatnio stają się one coraz bardziej modnym elementem budownictwa na całym świecie. Są lekkie, bezpieczne, nie zajmują dużo miejsca, przez co możesz zyskać dodatkową przestrzeń i są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Możesz również wybrać schody proste, które mają taki sam wygląd jak schody klasyczne, jednakże są wykonane ze stali.

 Przy wyborze rodzaju schodów kieruj się jednak ogólną wizualizacją Twojej firmy. Może zaistnieć sytuacja, gdzie będziesz marzył o schodach spiralnych, ale niestety będą one pasowały do ogólnego wystroju firmy jak przysłowiowy „kwiatek do kożucha”. Jednakże masz drugi wybór, czyli montaż schodów prostych, które na Twoje życzenie mogą mieć na przykład ładnie zdobione barierki. Najważniejsze jest jednak to, że pozbędziesz się niepotrzebnego bałaganu raz na zawsze, no i co najważniejsze tanim kosztem zapewnisz sobie wysoką i nowoczesną jakość wnętrza Twojej firmy.