+48 74 867 40 65

Szerokie zastosowanie krat wema (pomostowych)

Szerokie zastosowanie krat wema (pomostowych)

Szerokie zastosowanie krat wema (pomostowych)

Kraty wema, czyli pomostowe, mają szeroki zakres zastosowań. Wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle, ale w praktyce można z nich tworzyć elementy konstrukcyjne o różnym przeznaczeniu, nawet dekoracyjnym.

Najważniejsze właściwości i funkcje krat wema

Kraty wema umożliwiają tworzenie bezpiecznych ciągów komunikacyjnych znajdujących się nad ziemią. Najczęściej tworzy się z nich przejście z jednego budynku do drugiego. Takie konstrukcje wykonane z krat pomostowych spotykane są głównie w zakładach przemysłowych czy centrach logistycznych.

Ze względu na specyfikę zastosowania kraty wema muszą wyróżniać się przede wszystkim wyjątkową wytrzymałością i solidnością, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowania. Wykazują odporność na różnorodne uszkodzenia mechaniczne, takie jak złamania, pęknięcia czy odkształcenia. Są też odporne na czynniki atmosferyczne, dlatego też z powodzeniem mogą być zastosowane również na zewnątrz czy w pomieszczeniach narażonych na wilgoć. Kraty ocynkowane nie ulegają korozji. Specjalne wcięcia w powierzchni zapewniają stosowne zabezpieczenie antypoślizgowe.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów krat wema, dzięki czemu każdy klient może wybrać produkt najlepiej spełniający oczekiwania. W ofercie firmy Rapmet znaleźć można wiele rodzajów krat o różnych parametrach, w tym m.in. antypoślizgowe, offshorowe, ciężkie, kartonowe, pochylne, o nieregularnych kształtach. Dostępne są również kraty kwasoodporne, które mogą być zastosowane również w miejscach, gdzie występują specyficzne warunki lub istnieje ryzyko kontaktu z substancjami żrącymi, np. w zakładach chemicznych.

Gdzie najczęściej stosowane są kraty wema?

Jak już zostało wspomniane, zastosowanie krat wema jest bardzo szerokie. Przede wszystkim stanowią element konstrukcyjnych schodów czy podestów. Powszechnie używane są w zakładach przemysłowych, oczyszczalniach ścieków, galeriach handlowych, centrach logistycznych, magazynach, oczyszczalniach ścieków, elektrowniach, stoczniach, kopalniach itd. Oprócz przemysłu wykorzystuje się je również do tworzenia scen, rusztów w myjniach samochodowych, a nawet jako elementy dekoracyjne.