+48 74 867 40 65

Z czego wykonuje się pochylnie dla niepełnosprawnych?

Z czego wykonuje się pochylnie dla niepełnosprawnych?

Z czego wykonuje się pochylnie dla niepełnosprawnych?

Pochylnie dla niepełnosprawnych to drogi komunikacyjne, po których mogą poruszać się osoby na wózkach inwalidzkich. Ich budowa jest jednak ściśle określona w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2002 roku. Jakie warunki musi spełniać pochylnia i z czego może być wykonana?

Podjazdy i pochylnie dla niepełnosprawnych

Zgodnie z Rozporządzeniem, pochylnia ma spełniać szereg wymagań takich jak:

  • minimalna szerokość to 120 cm,
  • krawężniki zabezpieczające o wysokości co najmniej 7 cm,
  • szorstka lub karbowana antypoślizgowa nawierzchnia,
  • poręcze po obu stronach,
  • długość pojedynczego biegu nieprzekraczająca 9 m,
  • kąt nachylenia od 6% do maksymalnie 15%,
  • powierzchnie manewrowe o średnicy co najmniej 1,5 m, jeśli na pochylni konieczna jest zmiana ruchu.

Z czego wykonuje się pochylnie?

Pochylnie dla niepełnosprawnych mogą być wykonane m.in. ze stali. Wówczas są to tzw. konstrukcje stalowe, które zabezpiecza się metodą cynkowania ogniowego, aby uchronić je przed korodowaniem. Metoda ta polega na nałożeniu na tworzywo powłoki wykonanej z cynku, która izoluje przed przedostawaniem się pod powierzchnię wody. Zaletą cynkowania ogniowego jest również to, że zabezpieczona w ten sposób stal jest odporna na uderzenia. Taką metodę stosujemy także przy produkcji pochylni dla niepełnosprawnych w naszej firmie. Dodatkowo do produkcji używamy krat ażurowych posiadających niewielkie oczka, które sprawiają, że na podjeździe nie zalega śnieg.

Zalety stalowych pochylni dla osób niepełnosprawnych

Poza oczywistą zaletą, jaką jest możliwość bezpiecznego poruszania się osób na wózkach inwalidzkich, stalowe pochylnie są również bardzo wytrzymałe i dzięki odpowiednim zabezpieczeniom nie niszczeją pod wpływem działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Atutem, o którym warto wspomnieć jest również ich estetyczny wygląd, który znakomicie komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i starszymi budynkami.

Stal to jak widać sprawdzony materiał do produkcji pochylni dla osób niepełnosprawnych, które dzięki nim mogą poruszać bezpiecznie, bez obawy o własne zdrowie.