+48 74 867 40 65

Zalety krat kompozytowych

Zalety krat kompozytowych

Kraty kompozytowe mają wile zalet, między innymi są:

  • Lekkie i wytrzymałe – kompozytowe kraty są wyjątkowo wytrzymałe, a zarazem bardzo lekkie, ważą nawet do 60% mniej od dostępnych kart metalowych. Ta właściwość powoduje, że nakłady pracy przy ich montażu są dużo mniejsze niż przy instalacji krat metalowych. Prawidłowo zamontowane utrzymują obciążenia podobne do krat metalowych, przy czym są zdecydowanie bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych (np. rdzy).
  • Odporne na korozję – korozja wyrobów metalowych ich powierzchni użytkowych stanowi poważny problem w wielu gałęziach przemysłu takich jak np.: budownictwo, przemysł chemiczny, przetwórczy (produkcja żywności i napojów), w oczyszczaniu ścieków. Kraty pomostowe kompozytowe są produkowane w celu zapewnienia bezpiecznych, trwałych i ekonomicznych rozwiązań w miejscach, gdzie stosowane są substancje mogące uszkodzić powierzchnie metalowe.
  • Ognioodporne – spełniają normy ognioodporne amerykańskiego standardu ASTM E-84.
  • Ergonomiczne – elastyczność krat sprawia, że po ciężkim dniu pracy na kratach odczuwalne zmęczenia nóg jak znacznie mniejsze niż po pracy na twardych posadzka np. betonowych, czy ich stalowych odpowiednikach. Oferujemy również kraty antypoślizgowe, które pokryte są specjalną powłoką antypoślizgową, której zadaniem jest zapobieganie poślizgnięciom podczas prac na powierzchniach mokrych lub przypadkowo zaolejonych. która zapobiega poślizgnięciom, gdy powierzchnia na której są wykonywane prace jest mokra lub została zaolejona.
  • Bezobsługowe – nie ulegają korozji, nie zmieniają koloru, zamontuj i zapomnij!
  • Bezpieczne – nie przewodzą prądu elektrycznego.