• krata pomostowa corten.
  krata pomostowa corten.

Kraty pomostowe kortenowe

Kraty kortenowe - wykonywane w technologii krat prasowanych ze stali odpornej na korozję atmosferyczną; oczko 33x22, 33x33 i inne; płaskownik nośny 30x2 i inne.

Korten - to rodzaj stali (stalowej blachy) pokrytej charakterystycznym, rdzawym nalotem, który powstaje po poddaniu jej procesowi wstępnej oksydacji lub pod wpływem czynników atmosferycznych. Te właściwości korten zawdzięcza miedzi będącej składnikiem stopu.
To za jej sprawą na powierzchni blachy powstaje samoregenerująca się jednolita powłoka (patyna) która zapewnia zwiększoną odporność na warunki atmosferyczne i hamuje proces korozji.
Blacha kortenowa bez dodatkowych zabiegów zabezpieczających może przetrwać, co najmniej kilkadziesiąt, a zatem to bardzo trwały materiał, o dużych walorach konstrukcyjnych.

W ostatnim czasie architekci ze względu na walory estetyczne kortenu wyjątkowo chętnie i często sięgają po "zardzewiałą" blachę. Najbardziej oczywistym kontekstem dla użycia kortenu wydają się tereny przemysłowe.
Zastosowanie niepowlekanych krat kortenowych, odpornych na warunki atmosferyczne w konstrukcjach stalowych pozwala oszczędzić koszty obróbki powierzchniowej.
Przy tym  elegancka, brązowa powierzchnia pokryta patyną to także wyróżniający walor architektoniczny.

 • korten elewacja
  korten elewacja
 • korten krata
  korten krata
 • korten ogrodzenie
  korten ogrodzenie
 
Polityka prywatności