+48 74 867 40 65

Schody stalowe

Schody proste stalowe

Specjalizujemy się w produkcji zewnętrznych, jak i wewnętrznych schodów prostych, które zapewniają bezpieczną komunikację.

Schody stalowe najczęściej znajdują zastosowanie w:

 • halach produkcyjnych i magazynowych,
 • obiektach użyteczności publicznej,
 • budynkach biurowych. 

Belki nośne schodów wykonane są z blachy stalowej lub profili zamkniętych, a podesty i stopnie z krat pomostowych wciskanych lub zgrzewanych. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet – m.in. lekką i wytrzymałą konstrukcję oraz estetyczny wygląd.

Schody wykonujemy z blachy stalowej węglowej ocynkowanej ogniowo i powlekanej proszkowo. Do wykonania belek nośnych schodów używamy blachy stalowej lub profili zamkniętych, zgodnie z projektem konstrukcyjnym Do wykonania schodów potrzebne są między innymi stopnie schodowe, my stosujemy kraty pomostowe wciskane, lub kraty zgrzewane, które w konstruowaniu biegów we wszystkich tradycyjnych systemach schodowych znajdują szerokie zastosowanie. Wysoka wytrzymałość, lekkość i elementy antypoślizgowe, to kilka spośród wielu atutów tego rozwiązania. Każdy stopień wyposażony jest w listwę antypoślizgową chroniącą użytkowników przed nieszczęśliwym zdarzeniem. Funkcją dodatkową listwy jest usztywnienie stopnia w najbardziej obciążonych miejscach. Oferujemy także elementy mocujące stopnie schodowe. Produkujemy schody: W zależności od miejsca położenia wykonujemy schody:
 • Wewnętrzne (wewnątrz budynku)
 • Zewnętrzne (na zewnątrz budynku)
 • Terenowe (jako oddzielna budowla)
Nasze schody spełniają wymogi bezpieczeństwa i warunki techniczne – wymiary schodów regulują przepisy budowlane zawarte w rozporządzeniu ministra właściwego do spraw budownictwa.

Te konstrukcje wykonujemy z najwyższą starannością i do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Wykonujemy schody według własnych projektów i sprawdzonych rozwiązań, ale równie chętnie realizujemy indywidualne projekty naszych Klientów.

Projekt schodów, a następnie montaż w istotny sposób wpływa na estetykę całego wnętrza i jego kompozycję. Istotne jest, by metalowe schody wewnętrzne były odpowiednio dopasowane do wielkości pomieszczenia zapewniając tym samym dużą funkcjonalność.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu wiemy, jak dostosować każdy projekt do wymagań i potrzeb naszych Klientów. Nasze projekty wykonujemy zawsze z materiałów najwyższej jakości, w myśl naszej zasady, że niezależnie od konstrukcji schody wewnętrzne powinny być solidne i bezpieczne.

Do konstrukcji schodów wewnętrznych najczęściej używamy stal – nierdzewną lub zwykłą (cynkowaną ewentualnie malowaną). Stopnie schodowe wykonujemy z krat pomostowych z listwą antypoślizgową, zabezpieczenie antykorozyjne przez cynkowanie ogniowe (rzadziej z kraty nierdzewnej) z blachy ryflowanej, drewna, szkła, a także innych materiałów.

Atrakcyjności projektu metalowych schodów mogą nadać detale, na przykład do wypełnienia przestrzeni między słupkami balustrady mogą zostać wmontowane takie materiały, jak szkło czy stal – w zależności od upodobań Klienta.
W zależności od zastosowanego materiału (stal nierdzewna stal zwykła, inne materiały) konstrukcja schodów wewnętrznych jest ocynkowanamalowana proszkowo (według palety RAL), malowana natryskowo, polerowana lub matowa.

Do ich wykonania wykorzystujemy nowoczesne technologie i materiały najwyższej jakości. Jakość wykonania, oraz użyte materiały są szczególnie istotne w przypadku metalowych schodów zewnętrznych, które są stale narażone na duże wahania temperatur, a także na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych (deszczu, śniegu). Stal zwykła ocynkowana ogniowo lub stal nierdzewna, to główne materiały, które służą nam do tworzenia konstrukcji schodów zewnętrznych. Stopnie schodowe wykonujemy z krat pomostowych z listwą antypoślizgową, zabezpieczenie antykorozyjne przez cynkowanie ogniowe (rzadziej z kraty nierdzewnej) z blachy ryflowanej, drewna, szkła oraz innych materiałów. Atrakcyjności projektu metalowych schodów mogą nadać detale, na przykład do wypełnienia przestrzeni między słupkami balustrady mogą zostać wmontowane takie materiały, jak szkło czy stal – w zależności od upodobań Klienta. Funkcja użytkowa to główne zadanie, które maja do spełnienia schody zewnętrzne, niemniej jednak częstokroć walory dekoracyjne są również bardzo istotne. Dzięki profesjonalizmowi i wieloletniemu doświadczeniu łączymy umiejętnie obie te cechy oferując naszym Klientom produkty o najwyższej jakości. Projektując schody zewnętrzne zwracamy dużą uwagę na ergonomię zastosowanych rozwiązań i bezpieczeństwo konstrukcji. Bardzo dużo zrealizowanych projektów zapewnia nam możliwość tworzenia praktycznych rozwiązań, które doskonale sprawdzą się w życiu codziennym. W zależności od zastosowanego materiału konstrukcyjnego, konstrukcja schodów zewnętrznych jest ocynkowanamalowana proszkowo (według palety RAL), malowana natryskowo, polerowana lub matowa.

Schody są jednym z elementem komunikacji pionowej, który umożliwia komunikację między różnymi poziomami. Do tego typu komunikacji zaliczmy także schody ruchome windy, pochylnie i rampy.

Części konstrukcyjne schodów:

 • Bieg, bieg schodowy,
 • Podesty (spoczniki),
 • Stopień.
 • Balustrada z poręczą lub pochwyt,
 • Dusza – wolna przestrzeń pomiędzy dwoma biegami.

W budownictwie przemysłowym (ale nie tylko) najczęściej stosuje się schody metalowe. Jako stały element wewnętrzny lub zewnętrzny mogą w sposób decydujący zaważyć na stylu i wyglądzie całego obiektu dlatego oprócz właściwości funkcjonalnych ważna jest także estetyka wykonania.

Często architekci umieszczają schody wewnątrz lub na zewnątrz otwartych przestrzeni, w nowoczesnych projektach coraz rzadziej spotyka się zamkniętą klatkę schodową co powoduje, że bardzo ważny jest ich kształt, materiały użyte do budowy jak i wykończenie schodów.

Nasza firma specjalizuje się w produkcji schodów metalowych (stalowych), które wytwarzamy od wielu lat. Dużym atutem tego rozwiązania jest lekkość, wysoka wytrzymałość i zabezpieczenie w elementy antypoślizgowe. Wykonujemy schody proste (ze stopni przymocowanych do bocznej ścianki policzków lub stopni nasadzanch na policzki), kręte, kątowe czy półokrągłe. Stopienie wyposażane są w specjalną listwę antypoślizgową, która oprócz tego, że usztywnia stopień, ma chronić użytkowników przed nieszczęśliwym wypadkiem. Oferujemy również elementy mocujące – uchwyty do stopni schodowych.