• krata kształtowa
    krata kształtowa

Nietypowe zastosowania krat pomostowych

 

Oferujemy różne rodzaje krat pomostowych, które w zależności od zastosowanego materiału, który posłużył do ich wykonania, mają odmienne zastosowanie i przeznaczenie.
Oprócz podstawowego przeznaczenia kraty mogą mieć o wiele szersze zastosowanie. Posłużyć mogą do wykonania elementów dekoracyjnych, na przykład, jeśli kratę umieścimy pionowo, a ponadto, gdy do tego użyjemy kratę o niebanalnym kształcie, na przykład w kształcie trapezu, pięciokąta, gwiazdy, łuku lub innym, uzyskany efekt może być pozytywnie zaskakujący. Są to niestandardowe zastosowania, a kraty o różnych kształtach są nieobecne w naszej podstawowej ofercie, jednak musimy dodać, że specjalnością naszego zakładu są kraty nietypowe o nieregularnych kształtach, które produkujemy na specjalne zamówienie.
Krata, która stanowi element dekoracyjny może posłużyć do powieszenia afisza z planem imprezy, plakatu, innych potrzebnych informacji. Pomocne jest to przy organizacji festiwali, festynów, dniach miasta, koncertów itp. Kratę pomostową można zastosować do budowy sceny (umieszczając na wcześniej wykonanym podwyższeniu), jako podest dla uczestników imprezy, może posłużyć do wykonania kładek, przejść (gdy impreza odbywa się na błotnistym terenie), do budowy pieszych traktów, w tym przypadku można zastosować kratę elastyczną, sprężystą, na przykład wykonaną z włókna szklanego i żywicy poliestrowej co zwiększy komfort chodzenia - nie będzie zbyt twardo.
Zastosowań krat pomostowych może być o wiele więcej, a wszystko zależy od naszej wyobraźni, inwencji, pomysłowości i potrzeb.

 
Polityka prywatności